Алгоритм оптимізації боргів іноземних суб'єктів перед рф

Cпосіб отримання інвестиційного прибутку

КОМУ ЦЕ ЦІКАВО?

Боржники рф

  • Іноземні компанії
  • Приватні особи
  • Іноземні емітенти ЦП, облігацій, бондів
  • Іноземні держави
  • Боржники російських державних банків
    та афілійованих з ними фінустанов
Природа зобов'язань

Зовнішні зобов'язання

  • За енергоносії, корисні копалини,
    зброю, сільгосппродукцію, інші товари
    та послуги
  • За контрактами будівництва об’єктів інфраструктури (порти, АЕС, хаби, трубопроводи, промислові підприємства, транспорт та інше)
  • За фінансовими зобов’язаннями (кредити, фіндопомога та інше)
  • За цінними паперами, облігаціями, бондами та інше

Впевнені, що наша пропозиція також може бути цікавою для інвестиційних фондів та фінансових посередників

Головні суб’єкти рф, фінансові вимоги яких можуть бути погашені в наш спосіб

  • Федеральні та регіональні міністерства, відомства, та інші органи державної влади, які за російським законодавством представляють російську федерацію
  • Інституції, які виконують функції та завдання притаманні державним органам
  • Державні компанії та фінансові установи, перед якими існує заборгованість іноземних державних або приватних суб’єктів (Газпром, Роскосмос, Ростех, Росатом, Росвооружение, СберБанк России, ВТБ, ВЕБ.РФ та інші держбанки, тощо)
  • Державні компанії та фінансові установи, що знаходяться під вирішальним контролем рф

ПРИНЦИПОВА СХЕМА

Право вимоги, належним чином зафіксоване рішенням суду, стає предметом договору цесії, тобто переведення права вимоги з можливістю подальшого заліку взаємних однорідних вимог

ДЕТАЛІЗАЦІЯ МЕХАНІЗМУ СПІВПРАЦІ

  1. Український учасник в порядку цесії передає своє право вимоги до росії Н2 Atom Limited (London)
  2. Н2 Atom Limited (London) передає отримане право зацікавленому нерезиденту із відповідним дисконтом
  3. Нерезидент застосовує отримане право вимоги до росії у процедурі заліку взаємних зустрічних вимог із допустимим російським суб’єктом.
  4. Нерезидент оплачує отримане право вимоги на заздалегідь обговорених умовах
  5. Н2 Atom Limited (London) спрямовує отримані кошти на благодійну програму відшкодування незахищеним громадянам шкоди, завданої російською агресією1
    та оплату первинного права вимоги (5, 6, 7)



1 благодійна програма полягає у викупі за 100% вартості прав вимоги українських громадян до російської федерації (вторинні права вимоги), надання їм безкоштовної правової допомоги, та спрямування на ці ж цілі коштів, отриманих від продажу отриманих у такий спосіб вторинних прав.

Підставою для зустрічної вимоги ми пропонуємо

Використати заборгованість рф перед українськими компаніями та приватними особами,

яка виникає в якості компенсації за майно, втрачене внаслідок збройної агресії рф, за відповідними рішеннями українських судів, через придбання в них з дисконтом права вимоги за такою заборгованістю, шляхом укладання відповідного договору цесії.

Наявна законодавча база та судова практика дозволяють задіяти наш алгоритм та сприяють запуску юридичних процесів щодо стягнення компенсації з держави-окупанта.

  • Факт агресії з боку рф визнано як на національному, так і на міжнародному рівні та доведенню не підлягає.
  • Верховним Судом України сформовано практику розгляду позовів про відшкодування збитків.
  • Компетентними органами розроблено та введено в дію методики та порядки розрахунку матеріальних збитків (прямий, непрямий, неотриманий дохід, зниження вартості бізнесу тощо). 
  • Є судові прецеденти міжнародних судів щодо «блокування» та конфіскації російських активів.
  • Десятки урядів країн-партнерів України долучилися до санкційного тиску на росію, запровадивши санкції щодо великих російських компаній, які фінансують війну.

ЙМОВІРНІ СЦЕНАРІЇ

ПОТЕНЦІЙНІ РИЗИКИ

За будь – якого розвитку подій перелік обставин, на які може посилатися російська сторона, досить обмежений, а кожен потенційний аргумент має обґрунтовані контраргументи, які унеможливлюють російський успіх.

Аргументи рфНаші контраргументи
Наявність судового імунітету у рф.Держава-агресор, яка порушила суверенітет іншої країни та вчинила військовий напад, не має гарантованого їй імунітету в суді, що відповідає частинам 1 та 3 ст. 42 Конвенції про правову допомогу у справах про відшкодування шкоди від 22.01.1993 р.
Деталі
Невідповідність боржника за рішенням суду (держава рф) та боржника при проведенні стягнення (державні органи рф).За практикою міжнародних інвестиційних арбітражів (трибунал Центру з розв`язання інвестиційних спорів (ICSID), держава та органи держави є тотожними поняттями, оскільки державні компанії та фінансові установи, знаходяться під вирішальним контролем держави настільки, що є її «alter ego» і їх майном держава розпоряджається як своїм.
Деталі
Неоднорідність зустрічних вимог через різницю валюти стягнення за рішенням суду та валюти у договорі (контракті) з рф, у якому відбуватиметься залік.Однорідність передбачає єдину правову природу предмету угод між сторонами, а відповідно грошові зобов’язання, в незалежності від валюти, за своєю природою є однорідними. Є стала судова практика в судах Сполученого Королівства.
Деталі
Незгода з рішенням українського суду по суті.Визнана у п.1 цього переліку відсутність судового імунітету рф, неминуче залишає єдиний шлях для держави-агресора - апеляційне та/або касаційне оскарження в Україні.
Аргументація щодо порушення процесу розгляду та прийняття рішення українським судом.Процес судового розгляду до рф відбувався із дотриманням всіх міжнародних норм та стандартів судочинства: забезпечення доступу відповідача до правосуддя та права на захист;
Витримано процесуальні терміни та розумні строки прийняття рішень;

Процесуальні документи завчасно відправлені відповідачу із перекладом на російську мову, забезпечено участь перекладача у судових засіданнях, у зв’язку із чим дотримано право розуміти суть судового процесу;
Своєчасне направлення рішення відповідачу, чим забезпечено право на оскарження судового рішення тощо.
Деталі
Безперспективність оскарження судового рішення.Встановлення факту спричинення шкоди військовою агресією рф на найвищому міжнародному рівні і доведення причинно-наслідкового зв’язку між цим належними доказами із дотриманням всіх норм та стандартів у змагальному процесі, зводять до нуля перспективи агресора до скасування чи навіть незначної зміни судового рішення.

УВАГА!

Група компаній Н2України пропонує викуп активів, знищених або пошкоджених внаслідок російської військової агресії щодо України.

Це можуть бути:

  • Майнові права на об’єкти комерційної нерухомості;
  • Майнові права на земельні ділянки та об’єкти житлової та комерційної нерухомості, що перебувають на окупованих територіях;
  • Корпоративні права у суб’єктах господарювання, які постраждали від воєнних дій на території України, зокрема втратили майно, прибуток, тощо.

Розглянемо інші варіанти співпраці!